Jakie powinno być stężenie witaminy D we krwi?

We krwi bada się metabolit witaminy D, czyli 25(OH)D. Trzeba zwracać uwagę na jednostki, w których laboratorium podaje wyniki, bo są dwie możliwości.

materiał reklamowy/link afiliacyjny

Rekomendacja integmed.pl: Czy wiesz, jak ważna dla zdrowia jest Twoja mikrobiota? Poznaj innowacyjne badanie jelit: Sprawdź testy III generacji Spark-Biom >>

Obecnie uważa się, że optymalny poziom wynosi co najmniej 50 nmol/l (20 ng/ml).

Duży niedobór rozpoznaje się, gdy poziom 25(OH)D wynosi mniej niż 30 nmol/l (12 ng/ml).

 

Dodaj do ulubionych:


Odkryj więcej z integmed.pl

Zapisz się, aby otrzymywać najnowsze wpisy na swój adres e-mail.