O Instytucie

Zapraszamy wszystkich, którzy szukają rzetelnych informacji o zdrowiu, chorobach i naturalnych metodach profilaktyki i leczenia. Strony, na których jesteś, przedstawiają najnowsze zdobycze nauki i integrują dwa globalne trendy: medycynę naturalną i klasyczną, zwaną akademicką.

Instytut Integracji Medycyny powstał z potrzeby wsparcia osób zainteresowanych profesjonalnym dbaniem o zdrowie w zgodzie z aktualną, rzetelną wiedzą. Lekarze nie mają zbyt wielu źródeł o najnowszych badaniach związanych z metodami naturalnymi, zwolennicy metod naturalnych z kolei zbyt często nie mają solidnego wykształcenia w zakresie nauk o zdrowiu.

Instytut Integracji Medycyny łączy dwa globalne nurty:

  • medycynę naturalną, alternatywną i komplementarną o sprawdzonej naukowo skuteczności
  • klasyczną medycynę nauczaną na uniwersytetach.

Tu dowiesz się, bez indoktrynacji teoriami spiskowymi, na czym polegają najczęstsze choroby, jakie są metody naturalne, zakorzenione w tradycjach medycyny ludowej lub badane, opisywane i odkrywane przez naukowców z całego świata, i jak wreszcie wiedza ta może uzupełniać praktykę lekarską, nie wchodząc z nią w konflikty; jak ważne jest zadbanie o własne zdrowie dostępnymi każdemu metodami i jak ważne jest przestrzeganie zaleceń lekarskich oraz współdziałanie z lekarzem przy wykorzystywaniu ziół i innych składników diety.

Dokładamy wszelkich możliwych starań, by prezentowane wiadomości były rzetelne, aktualne i wiarygodne. Teksty mają charakter edukacyjny i nie zastępują fachowej porady lekarskiej ani nie powinny być tak traktowane.

Zawsze zgłoś lekarzowi, jakie metody alternatywne stosujesz lub zamierzasz stosować. Nie odstawiaj leków ani nie zmieniaj ich dawek bez konsultacji ze swoim lekarzem!

Kontakt: instytut.integmed@gmail.com

Nie udzielamy porad diagnostycznych ani terapeutycznych.